نثر ساختمان اسماعیلی خیابان اورژانس مدرسه

نثر: ساختمان اسماعیلی خیابان اورژانس مدرسه سقوط دختربچه پشت بام

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری تکنیک محمدرضا حیاتی ورق را برگرداند

توضیح محمدرضا حیاتی جهت اشتباه سهوی خود در بیان یک جمله در بخش خبری ۲۱، با واکنش‌های مثبتی در شبکه‌های اجتماعی همراه شد.

تکنیک محمدرضا حیاتی ورق را برگرداند

تکنیک محمدرضا حیاتی ورق را برگرداند

عبارات مهم : تلگرام

توضیح محمدرضا حیاتی جهت اشتباه سهوی خود در بیان یک جمله در بخش خبری ۲۱، با تصویر العمل هایی مثبتی در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … همراه شد.

جای خالی فرهنگ عذرخواهی نه تنها در صداوسیما، بلکه در جامعه ما بسیار احساس می شود و از این رو کارها مثبتی همانند توضیح محمدرضا حیاتی (گوینده خبر) جهت اشتباه سهوی خود در بیان یک جمله خبری و تقدیر از مردم بابت پیگیری ها، با تصویر العمل هایی خوبی در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … و به طور کلی در میان مخاطبان همراه شد.

محمدرضا حیاتی در اخبار ساعت۲۱ دوشنبه (۱۰ مهر ماه) جمله ای را به طور سهوی اشتباه بیان کرد و این اشتباه در ثانیه ای با لبخند او اصلاح شد. فیلم این اشتباه طنز در روز گذشته در تمام اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … منتشر شد، ولی فیلم توضیح حیاتی راجع به اشتباه خود و تقدیر از مردم، جریان اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … را عوض کردن داد، ورق را برگرداند و این بار بازدیدکنندگان از این رویکرد مثبت که کمتر در میان مجریان صداوسیما دیده می شود، قدردانی کردند.

ایسنا در گفت وگویی با بیژن نفیسی ـ روزنامه نگار باسابقه ـ رویکرد اخیر محمدرضا حیاتی را به بحث گذاشته و آنرا در مقایسه با همکاران دیگرش قرار داده که پیشتر از سوی اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … مورد هجمه قرار گرفته بودند.

نفیسی می گوید: این اتفاق را باید به فال نیک گرفت. آقای حیاتی تجربه زیادی در این حرفه دارد و همین که تصمیم گرفت راجع به اشتباه سهوی که صورت گرفته بود به مردم توضیح بدهد، اتفاق بسیار خوبی بود. ما در رسانه کار می کنیم و به خوبی می دانیم که این دست از غلط های امری کاملا طبیعی هست، هر چند که باید این غلط های را به حداقل رساند، ولی باز هم غلط های سهوی رخ می دهند و عالی ترین رویکرد این است که این غلط های را بپذیریم و راجع به آنها به مخاطبان توضیح دهیم.

او ادامه داد: این همان رویکردی است که آقای حیاتی به آن عمل کرد و با عذرخواهی از مخاطبان، با تصویر العمل هایی بسیار مثبتی در شبکه های روبرو شد. این اتفاق به خوبی نشان داد که جایگاه اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … در فضای رسانه ای ما مشخص شده است است و باید آنها را بپذیریم.

امروز تجربه نشان داده است که اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … گاهی همگام و گاهی سریعتر از رسانه های رسمی اخبار و رویدادهای بزرگ را روایت می کنند؛ چراکه محدودیت های زمانی و مکانی ندارند و در دسترس هستند.

نفیسی با بیان اینکه صداوسیما و اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … باید مکمل هم باشند، خاطرنشان کرد: صداوسیما باید از امکان اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … بهره مند شود و از این وقت جهت اطلاع رسانی استفاده کند. از سوی دیگر اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … نیز می توانند با صداوسیما همکاری داشته باشند. اگر این رویکرد ایجاد شود، اتفاق های بسیار مثبتی در فضای رسانه ای ما رخ خواهد داد.

واژه های کلیدی: تلگرام | محمدرضا | رسانه ای | رسانه ها | صداوسیما | اینستاگرام | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz